kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Chcesz zwiększyć swoją kreatywność? Ucz się języków obcych
2013/3/7 0:30:00

Kreatywność jest obecnie bardzo pożądaną zdolnością. Wiąże się z umiejętnością tworzenia czegoś nowego, porzuceniem rutyny i sprawdzonych schematów myślenia. Dzięki byciu kreatywnym sprawniej myślimy, dłużej zachowujemy młodość, jesteśmy również w stanie szybciej dopasować się do nowych okoliczności życiowych. Każda inwestycja w kreatywność jest opłacalna. Jedną z nich może być nabywanie nowych umiejętności takich jak np. nauka języka obcego.

Co zrobić, by być bardziej kreatywnym?

Należy przede wszystkim ćwiczyć prawą półkulę mózgu, która odpowiada m.in. za wyobraźnię, humor, muzykalność, emocje, kolory, czyli większości obszarów związanych z kreatywnością. Najlepszy rezultaty uzyskamy jednak wtedy, gdy wykorzystamy zasadę synergii obu części mózgu - włączymy do ćwiczeń również lewą półkulę, kontrolującą komunikację werbalną, liczenie, pisanie oraz logiczne myślenie. Możemy to zrobić np. poprzez naukę języka obcego, która w znacznym stopniu wykorzystuje aktywność obu półkul. Z jednej strony uczymy się bowiem reguł gramatycznych, zasad pisowni czy wymowy, pobudzających do pracy lewą półkulę, a z drugiej - za pomocą obrazów, piosenek, filmów działamy na wyobraźnię, aktywizując prawą. Dodatkowo w przypadku nauki języka obcego, który nie ma wspólnych korzeni z naszym językiem ojczystym, lepiej rozwijać się będzie lewa strona mózgu. Z kolei nauka z rodziny języków słowiańskich w większym stopniu wpłynie na prawą półkulę. Warto zatem wyznaczyć sobie ambitny cel i uczyć się dwóch różnych języków jednocześnie.

Kiedy i jak zacząć ćwiczyć?

Kreatywność to cecha pożądana praktycznie we wszystkich dziedzinach życia oraz na każdym jego etapie. Pobudzenie wyobraźni i zwiększanie możliwości własnego umysłu zawsze wiąże się z rozwojem osobistym i większą samorealizacją. Na początek ćwiczenia można zacząć od nauki pisania obiema rękami, rysowania konkretnych przedmiotów z zamkniętymi oczami, systematycznego odwiedzania galerii sztuki, następnie pomyśleć o znalezieniu nowego, wciągającego hobby, takiego jak: gotowanie, malowanie lub nauka języków obcych. Poznawanie języków obcych i innych kultur stanowi jeden z najlepszych sposobów aktywizacji mózgu do intensywniejszej pracy. Zerwanie z rutyną i zmierzenie się z nowym wyzwaniem, jakim niewątpliwie jest podjęcie nauki nowego języka, wymaga zaangażowania większej części umysłu, co skutkuje poprawą koncentracji i pamięci. Dzięki temu stale się rozwijamy, podnosimy swoje możliwości, mamy też szansę na poszerzenie swoich horyzontów dzięki poznawaniu ciekawych ludzi z różnych części świata i ich kultur - mówi Wiesława Myszkowska, dyrektor szkoły języków obcych LEKTOR.

Dlaczego warto?


W czasach silnej konkurencji rynkowej i dynamicznych zmian, kreatywność jest wartością niezwykle cenioną. Pozwala widzieć to, czego inni nie dostrzegają i szukać szans tam, gdzie inni znajdują tylko zagrożenia. Zdaniem Matthiasa Nölkego, autora książki poświęconej zagadnieniu kreatywności „nie tylko copywriterzy i twórcy nowych produktów lecz także specjaliści od marketingu, doradcy klienta, sprzedawcy, szefowie działów, właściwie wszyscy pracownicy firmy powinni dysponować tą szczególną umiejętnością, która pozwala nie wypaść z gry”.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kreatywność, nauka języków obcych


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»