kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

O astronomii i historii nauki na UMK
2007/2/21 1:45:24

Na przełomie lutego i marca w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczną się dwa cykle wykładów otwartych. Słynny astronom, odkrywca planet prof. Aleksander Wolszczan przedstawi „Astronomię dla każdego”, a prof. Witold Wróblewski i prof. Sławomir Kalembka przybliżać będą historię nauki.

Cykl wykładów prof. Wolszczana przeznaczony jest dla studentów wszystkich wydziałów UMK i rozpocznie się 26 lutego. Pierwsza tura składająca się z pięciu spotkań zakończy się 2 marca, natomiast druga część planowana jest w maju. W pierwszej części profesor opowie m.in. o wyglądzie nieba z powierzchni obracającej się ziemi, ruchach ciał niebieskich w naszym układzie planetarnym. Wygłosi również wykłady pt. „Powstanie i podstawowe cechy Układu Słonecznego. Ziemia i Księżyc”, „Opis planet Układu Słonecznego. Małe ciała w naszym układzie planetarnym”.

22 lutego rozpocznie się cykl czwartkowych wykładów poświęconych historii nauki. Serię otworzy prof. Witold Wróblewski z Wydziału Filologicznego UMK, który podczas pięciu pierwszych spotkań przedstawi temat „Początki naukowego myślenia i instytucji naukowych w starożytności w kręgu kultury śródziemnomorskiej”. Podczas kolejnych spotkań wykład „Powstanie i rozwój uniwersytetów i towarzystw naukowych w Europie od średniowiecza po czasy nowożytne” wygłosi prof. Sławomir Kalembka z Instytutu Stosunków Międzynarodowych, były rektor UMK.





 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Aleksander Wolszczan, Sławomir Kalembka, Witold Wróblewski, astronomia, historia nauki, wykłady otwarte


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »