kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Plany maturzystów
2007/3/28 15:40:00

Większość tegorocznych maturzystów już podjęła decyzję dotyczącą wyboru przyszłej uczelni i kierunku studiów. Prawie wszyscy mają zamiar podjąć studia na uczelni publicznej, niewielu natomiast - mimo sprzyjającej koniunktury na rynku pracy - chce studiować na kierunku technicznym. To wyniki badania „Maturzysta w sieci”, przeprowadzonego przez firmę Gemius na zlecenie portalu maturzysty Edulandia.pl.

Co piąty maturzysta wybiera się na studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie), natomiast większość, bo aż dwie trzecie spośród badanych, deklaruje chęć podjęcia nauki na studiach „magisterskich”. Oznacza to prawdopodobnie, że pragną oni wybrać takie studia I stopnia, które dadzą im możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia - aż do uzyskania tytułu magistra. Tego typu deklaracja świadczy jednak o stanie niedoinformowania maturzystów w zakresie reformy systemu szkolnictwa wyższego. Obecnie tylko na nielicznych wydziałach istnieją jeszcze jednolite studia magisterskie, a obowiązujący powszechnie podział to studia I i II stopnia.

Najwięcej, bo ponad 1/3 ankietowanych maturzystów ma zamiar złożyć swoje dokumenty na trzy uczelnie, 23 proc. na dwie, a 13 proc. tylko na jedną uczelnię. Co dziesiąty ankietowany nie podjął jeszcze decyzji o liczbie uczelni, na które będzie składać dokumenty.

Strony: [1] [2] następna »


Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: egzamin, matura, nauka, plany życiowe, studia, uczelnia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »